Aralık 1, 2022
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:Bartın'da şu an takip edilen 3 hastamız var. Genel durumları ...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Bartın’da şu an takip edilen 3 hastamız var. Genel durumları iyi, solunum cihazına bağlı olan herhangi hastamız yok. Zannediyorum 2-3 gün içeisinde taburcu edebiliriz. Özellikle durumu ciddi olan 6 hastamızı ki, 5’i yanık hastası, 1 hastamız da karbonmonoksit zehirlenmesi nedeniyle uçak ambulansla en geniş imkanları olan yanık merkezimize getirmiş olduk.

Demin hastalarımızı ziyaret ettim. Her biriyle ilgili değerlendirmelerini yaptık. Yakınlarına bilgi verdim. 6 hastamızın 5’i durumları ciddi. 5’i de solunum cihazına bağlı. Yanık yüzdeleri yüzde 65 ile 85 arası değişmekte. Bir hastamız dün nakli yapılırken hastanemize aldığımızda kalbinin durduğu ve canlandırmalarıyla geri dönen hastamızdı. Bugün düne göre biraz daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ciddiyetini korumaya devam ediyor.

Yanık hastalarının durumlarının ciddi olduğu, yani 5 hastanın, ilk dört günün kritik olduğunu, bütün arkadaşlarımızın merkezde, yoğun bakım ünitesinde ilgili branşlarla birlikte hassasiyetle takip ettiklerini söyleyebilirim. Yakınen takip ediyor, sayın Cumhurbaşkanımız da özellikle her hastamızı yakınen takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir