Aralık 4, 2022
Harry Potter filmlerinde canlandırdığı Hagrid rolüyle hafızalara kazınan ünlü İngiliz aktör Robbie Coltone 72 yaşında hayatını kaybetti ...
Harry Potter filmlerinde canlandırdığı Hagrid rolüyle hafızalara kazınan ünlü İngiliz aktör Robbie Coltone 72 yaşında hayatını kaybetti.

Coltrane’in menajeri Belinda Wright yaptığı açıklamada, oyuncunun İskoçya’daki Falkirk yakınlarındaki bir hastanede hayatını kaybettiğini doğrulayarak, “Harika bir aktör olmasının yanı sıra çok zekiydi. 40 yıl boyunca onun menajerliğini yapmış olmaktan büyük gurur duyacağım ve onu çok özleyeceğim” dedi.

HARRY POTER’IN HAGRID’İ 72 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ!

Robbie Coltrane (doğum adıyla Anthony Robert McMillan) 30 Mart 1950 günü dünyaya geldi.

Harry Potter filmlerinde Hagrid’i oynayan aktör Robbie Coltrane, 72 yaşında 14 Ekim 2022 tarihinde öldü. İngiliz tiyatro oyuncusu Robbie Coltrane, ITV dedektif draması Cracker ve James Bond filmleri Goldeneye ve The World Is Not Enough’da yer aldı.

ROBBIE COLTONE NEDEN ÖLDÜ?

Ajanı Belinda Wright yaptığı açıklamada, oyuncunun İskoçya’daki Falkirk yakınlarındaki bir hastanede öldüğünü doğruladı.

Coltrane’i “eşsiz bir yetenek” olarak nitelendirdi ve Hagrid’in dünyanın her yerindeki çocuklara ve yetişkinlere neşe getirdiğini ifade etti.

Üzücü haberi duyuran Wright “Şahsen benim için onu sadık bir müşteri olarak hatırlayacağım. Harika bir aktör olmasının yanı sıra, adli olarak zeki, zekice esprili ve 40 yıl boyunca menajeri olarak adlandırılmaktan gurur duyduktan sonra onu özleyeceğim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir