Aralık 8, 2022
Onlarca askeri araç ve binlerce askerin toplanmalarının tek bir amacı var. O da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 70. doğum gününü ...
Onlarca askeri araç ve binlerce askerin toplanmalarının tek bir amacı var. O da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 70. doğum gününü kutlamak.

ABD’li teknoloji şirketi Maxar tarafından paylaşılan fotoğraf, Rusya’ya bağlı Çeçenistan Özerk Bölgesi’nin başkenti Grozni’den…

Rusya liderinin doğum günü sebebiyle düzenlenen törende 20 bin civarında güvenlik gücü hazır bulundu. “Güçlü Başkan, güçlü Rusya” pankartları asıldı.

Putin yanlısı Çeçen lider Ramazan Kadirov yaptığı konuşmada “Rusya Federasyonu’nun halkları başkanımızın etrafında birlik oldu” diyerek Vladimir Putin’in doğum gününü kutladı. Kadirov, ayrıca Putin’e ve Rusya’ya ağlık ve ulusal güvenlik dileğinde bulundu.

KADİROV’A PLAKET VERİLDİ
Törende Donetsk’teki ayrılıkçı hükümetin başkanı Denis Pushilin de hazır bulundu. Pushilin, Ukrayna Savaşında Rus ordusuna verdiği askeri destek nedeniyle Kadirov’a plaket verdi. İki lider daha sonra otomobil yarışı izledi.

Rusya liderine doğum günü kutlamaları bununla sınırlı kalmadı.

BİR KAMYON DOLUSU KAVUN HEDİYE ETTİ
Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahmanov, Putin’e doğum günü hediyesi olarak bir kamyon dolusu “kavun” hediye etti.

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko da Putin’e ülkesinde üretilen bir traktörü hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir