Aralık 4, 2022
Pendik Belediyesi bir caddeye Sultan Abdulhamit Han, bir caddeye de Sultan Vahdettin ismini verdi. Belediye Meclisi görüşmelerinde CHP’li Tarık ...

Pendik Belediyesi bir caddeye Sultan Abdulhamit Han, bir caddeye de Sultan Vahdettin ismini verdi. Belediye Meclisi görüşmelerinde CHP’li Tarık Balyalı bu isimlendirmeleri provokatif bulduklarını ifade ederek tepki gösterdi. Balyalı’nın sözlerine Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin sosyal medya hesabından cevap verdi.

“CHP’nin, tarihimizi karalama teamülünün bir yansıması”

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, ’’Pendik’te bir caddemize Sultan Abdulhamit Han, bir caddemize ise Sultan Vahdettin ismini verdik. Belediye Meclisi görüşmelerinde CHP’li Tarık Balyalı bu isimlendirmeleri provokatif bulduklarını ifade ederek eleştirdi. Bu eleştiriyi, art niyetli ve CHP’nin, tarihimizi karalama teamülünün bir yansıması olarak değerlendiriyorum. Her iki sultan, CHP’nin karalamakla yok edemeyeceği, ecdadımızın asil evlatlarıdır. İsimlerini yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir