Aralık 8, 2022
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde oturan Faruk Çobanoğlu, kısa süre önce çalışmak için Filipinler'e gitti. Burada Grace Marinela ...
Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde oturan Faruk Çobanoğlu, kısa süre önce çalışmak için Filipinler’e gitti. Burada Grace Marinela Villasenor Red ile tanışan Çobanoğlu, birbirlerine aşık olunca evlilik kararı aldı.

Damadın ailesi ilk önce Türk adetlerine uygun olarak kızı ailesinden istedi. Ailenin onay vermesiyle çiftin düğünü, damadın memleketi olan Mustafakemalpaşa’nın Kurşunlu köyünde geleneklere uygun olarak yapıldı.

ELİNE KINA YAKILDI

Düğün töreni öncesi geleneklere göre gelinin eline kına yakıldı. Kayınvalidesi, Filipinli gelininin avcuna altın koyup kına sürdü. Daha sonra nikah töreni ve ardından takı merasimi yapıldı.

Düğüne katılan akraba ve yakınları, yeni yuva kuran çifte taktıkları takılarla destek olmaya çalıştı. Daha sonra çalınan müzik eşliğinde oyunlar oynandı. Türk oyun havalarını çok beğenen Filipinli gelin saatlerce pistten inmedi.

Türkiye’ye kendisini aşkın getirdiğini belirten Grace Marinela Villasenor Red, “Faruk’la bir birimizi çok sevdik, evlenmeye kara verdik. Düğünümüz burada oldu Türkiye’yi çok sevdim” dedi.

Bursa’ya Filipinli gelin geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir