Putin’in akıl hocası Dugin’den Avrupa’ya uyarı: Nükleer tehdit blöf değil

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in akıl hocası olarak anılan Aleksandr Dugin, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı kaybetme ihtimaliyle …

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in akıl hocası olarak anılan Aleksandr Dugin, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya kaldığında nükleer silahların kullanılabileceğine dikkat çekti.

The Mirror’dan aktarılan habere göre, Rusya’yı Batı’dan üstün gören ve Ukrayna’nın bir Rus toprağı olduğunu vurgulayan Dugin, savaşın kazanılması için her yola başvurabileceklerini ima etti.

İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez bir seferberlik ilan edilen Rusya’da 300 bin yedek asker orduya çağrıldı. Putin, bir televizyon kanalında halka seslenerek seferberlik ilan etti ve Rusya’yı savunmak için nükleer silah ihtimalini ortaya koydu. Bu ihtimalin bir blöf olmadığını da sözlerine ekledi.

Dugin, alınan kararı destekleyerek, bu yapılan fedakarlıkların boşa gitmediğini ve Rusya’nın geleceğini önemli ölçüde etkileyeceğini dile getirdi.

Dugin, Rusya ile Ukrayna arasında süregelen savaşa yönelik üç tahminde bulunarak, nükleer kıyamet olasılığına dikkat çekti.

İlk ihtimal olarak Dugin, Rusya’nın yenilmesi üzerinde durdu. Şimdiye dek inşa edilen bütün değerlerin yerle bir olacağını vurgulayarak, savaşı kaybetme ihtimalinin Rusya için bir son olduğuna dikkat çekti. Böyle bir durumda hem Rusya’nın hem de bütün Rus vatandaşlarının sonu olabileceğini dile getirdi.

İkinci ihtimalde nükleer kıyamet üzerinde durdu. Dugin “Eğer Rusya, Ukrayna’daki savaşı kaybetmeye başlarsa, nükleer silahlar ciddi ciddi düşünülecektir.” dedi. Böyle bir ihtimalin “muhtemel” olduğunu dile getiren Dugin, Rusya için savaşın kaybedilmesinin, tamamen yok olmak anlamına geleceğini vurguladı.

Nükleer savaş ihtimalin oldukça şiddetli ve büyük bir yıkımı da beraberinde getireceğini vurguladı. Batı’nın, Putin’in açıklamalarını “blof” zannettiğini söyleyen Dugin, “Bunun blöf olduğunu zannedip hafife alıyorlar” dedi.

Üçüncü ihtimalde savaşı kazanmış bir Rusya’nın portresini çizen Dugin, bu geri dönülemez yolda bütün Rus halkının desteğiyle zafer kazanılacağını dile getirdi.

Aleksandr Dugin, Rusya’nın ve bütün Rus vatandaşlarının geleceğinin, savaşı kazanmak olduğunu vurguladı.

“Rusya, ya savaşı kazanacak, ya da bütün dünya Rusya ile birlikte yok olacak” imasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.