Kemal Kılıçdaroğlu altılı masa devrilmeden ABD’nin yolunu tutacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 77’nci Genel Kurulu temasları için ABD’ye ziyarette bulunmuştu. Erdoğan’ın ardından CHP …

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 77’nci Genel Kurulu temasları için ABD’ye ziyarette bulunmuştu. Erdoğan’ın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da aniden ABD’ye seyahat kararı aldı.

ABD’de altılı masanın bir türlü belirleyemediği Cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendirecek olan Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim tarihleri arasında Washington’da temaslarda bulunacak.

Cumhurbaşkanı adayı krizi yaşayan altılı masanın dağılacağının konuşulduğu bir dönemde CHP liderinin aldığı ABD’ye ziyaret kararı dikkat çekti.

“Siyasi isimlerle görüşeceğim

Ziyareti ile ilgili gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda mücadele veren siyasi isimlerle görüşeceğim. Birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız.” açıklamasında bulundu.

17-25 Aralık kumpası öncesi de gitmişti

2010 yılında FETÖ kumpasıyla istifa eden Deniz Baykal’ın yerine CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün 2013’teki 17-25 Aralık kumpası öncesi de ABD’ye giderek temaslarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun bu ziyareti 37 yıl sonra genel başkan düzeyinde yapılan ilk resmi ziyaret olarak kayıtlara geçmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.