Mayıs 30, 2023
Sosyal düzenlediği etkinlikler ve programlar ile belediyecilik örneği oluşturan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Rumkale Su ...
Sosyal düzenlediği etkinlikler ve programlar ile belediyecilik örneği oluşturan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Rumkale Su Sporları Festivali’nin beşincisini düzenlemenin heyecanını yaşıyor…

Yavuzeli ilçesindeki tarihi Rumkale´de düzenlenecek olan festival, 25 Eylül Pazar günü saat 09.00’da başlayacak.

Festival dragon bot yarışları, açık su yüzme yarışları, su topu müsabakaları ile heyecanlı anlara sahne olacak.

Festival öncesinde Süleyman Atlı isimli bir sporcu, Fırat Nehri üzerindeki sörfte mangal yaparken bir video çekti.

Videosuna “Gaziantep’e gelip Rumkale’de Fırat Nehri’nin üzerinde mangal yakmadan gitmek olmaz.” notunu düşüp Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Belediye Başkanı Fatma Şahin’i de etiketleyen Atlı’nın videosu sosyal medyada büyük ilgi çekti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de videoyu görüp paylaştı. Fatma Şahin videoya, “Fırat nehri üzerinde düzenlediğimiz Rumkale Su Sporları Festivali’ne erkenden gelen bir sporcu mu bu arkadaş.
Smile
” notunu düştü.

Türkiye’nin en görkemli 13 kalesi arasında gösterilen tarihi Rumkale’de Atlı, sörf tahtası üzerine kurulan mangalı yakıp bir yandan yelledi bir yandan da sörf yapmanın keyfini sürdü.

5.’si düzenlenen Rumkale Su Sporları Festivali’nde dragon bot, yüzme yarışı ve su topu müsabakalarının yanı sıra çeşitli gösteri ve şovlar yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir